Аб утварэнні ўчасткаў для галасавання па выбарах дэпутатаў мясцовых Саветаў дэпутатаў 27-га склікання

zxcv45cvbn-bigНа падставе артыкулаў 17, 18 Выбарчага кодэкса Рэспублікі Беларусь і па ўзгадненні з раённай тэрытарыяльнай выбарчай камісіяй па выбарах дэпутатаў мясцовых Саветаў дэпутатаў дваццаць сёмага склікання Камянецкі раённы выканаўчы камітэт рашыў утварыць наступныя ўчасткі для галасавання па выбарах дэпутатаў мясцовых Саветаў дэпутатаў дваццаць сёмага склікання:

Участак для галасавання №1

Цэнтр – г.Каменец, вул.Брэсцкая, 21, будынак Камянецкага гарадскога Дома культуры.

У межах: вуліцы Брэсцкая (дамы №№ 1, 5-8, 10-13, 13а, 14-16, 18, 19, 20, 22, 24, 25, 27, 29, 30а, 34, 40, 42, 44/2), Пралетарская, Гогаля, Леніна, Чкалава, Маякоўскага, Савецкая, 40 гадоў БССР, Кузько, Гастэлы, Зоі Касмадзям’янскай, 1 Мая, Хахракова, Белавежская, Лявонава, Леванеўскага; завулкі Вузкі, Спартыўны, Пралетарскі.

Участак для галасавання №2

Цэнтр – г.Каменец, вул.Брэсцкая, 60, будынак дзяржаўнай установы адукацыі «Сярэдняя школа №2 г.Каменец».

У межах: вуліцы Матросава, Панфілаўцаў, Брэсцкая (дамы №№ 31, 33, 35, 37, 43, 44, 45 — 49, 55, 56, 57, 58а, 58б, 58в, 59, 61, 64, 66, 68, 70, 75, 83), Піянерская, Беларуская, Паркавая.

Участак для галасавання №3

Цэнтр – г.Каменец, вул.Брэсцкая, 60, будынак дзяржаўнай установы адукацыі «Сярэдняя школа №2 г.Каменец» (будынак пачатковых класаў).

У межах: вуліца Брэсцкая (дамы №№ 63, 65, 67, 69, 71, 71а, 73, 75а, 77, 79, 81, 85, 87, 89, 93, 95, 97, 99, 99/1, 105, 107, 109, 111, 113, 115).

Участак для галасавання №4

Цэнтр – г.Каменец, вул.8 Сакавіка, 19, адміністрацыйны будынак адкрытага акцыянернага таварыства «Камянецкі райаграсэрвіс».

У межах: вуліцы 8 Сакавіка, Дзяржынскага, Якуба Коласа, 70 гадоў Кастрычніка, Лясная, Кветкавая, Рабінавая, Будаўнікоў, Самуйліка, Сонечная, Тапаліная, Ціхая, Садовая, Зялёная, Індустрыяльная, Перамогі; завулкі 8 Сакавіка, Дзяржынскага, Маякоўскага, Маладзёжны, Кіжаватава, Кветкавы.

Участак для галасавання №5

Цэнтр – г.Каменец, вул.Леніна, 1, будынак дзяржаўнай установы адукацыі «Сярэдняя школа № 1 г.Каменец».

У межах: вуліцы Піўненкі, Сярэдняя, Новая, 50 гадоў БССР, Меліяратараў, Дубовіка, Сяргея Вірко, Палявая, Пясчаная, Высокая, Уладычанскага, Пагранічная, Набярэжная, Праскоўі Дзмітрук, Горкага, 9 Мая, Падрэчная, Пякарскага, Кастрычніцкая, Паўночная; завулкі Падрэчны, Чкалава.

Участак для галасавання №6

Цэнтр – вёска Рэчыца, вул.Юбілейная, 3, будынак Рэчыцкага сельскага Савета дэпутатаў.

У межах: населеныя пункты Рэчыца, Дымнікі, Гурыны, Новікі, Смольнікі, Баяры, Нароўшчына, Асінкі, Кукальчыцы, Антаны, Воля, Ганцы, Дварцы (вуліца Лясная), Мельнікі, Крыўляны, Чамяры 2.

Участак для галасавання №7

Цэнтр – вёска Мартынюкі, вул.Цэнтральная, 53, будынак дзяржаўнай установы адукацыі «Мартынюкоўскі дзіцячы сад-пачатковая школа».

У межах: населеныя пункты Мартынюкі, Вугляны, Чабахі, Жданкі, Голы Барок, Камароўшчына, Пруска Багуслаўская, Пруска Валгінова, Чамяры 1, Дварцы (вуліцы Савецкая, Новая), Лескі, Грудовікі, Вялікі Лес, Перасек, Мачульскія.

Участак для галасавання №8

Цэнтр – аграгарадок Пелішча, вул.Першамайская, 5, будынак Пелішчанскага сельскага Цэнтра культуры і вольнага часу.

У межах: населеныя пункты Пелішча, Сосны, Індычы, Стралі, Якубовічы, Шчэрбава, Седруж, Падбрадзяны 1, Падбрадзяны 2, Пруска Велівейская, Беразнякі, Рані.

Участак для галасавання №9

Цэнтр – аграгарадок Відамля, вул.Школьная, 2, будынак Відамлянскага сельскага Дома культуры.

У межах: населеныя пункты Відамля, Баранкі, Вяліка Вялікая, Вяліка Малая, Лашэвічы, Алешкавічы 1, Плянта, Млыны, Браневічы, Мурыны Вялікія, Мурыны Малыя, Радасць.

Участак для галасавання №10

Цэнтр – аграгарадок Турна Вялікая, вул.Брэсцкая, 2, будынак дзяржаўнай установы адукацыі «Турнянская сярэдняя школа» (актавая зала).

У межах: населеныя пункты Турна Вялікая, Турна Малая, Алешкавічы, Лешня, Ляшанка, Задвор’е, Завяршаны, Дзямянчыцы, Грушаўка, Шалічы 1, Шалічы 2.

Участак для галасавання №11

Цэнтр – пасёлак Прыазёрскі, будынак дзяржаўнай установы «Рэспубліканскі санаторый «Белая Вежа» для ветэранаў вайны, працы і інвалідаў» (спартыўная зала).

У межах: пасёлак Прыазёрскі, санаторый «Белая Вежа».

Участак для галасавання №12

Цэнтр – вёска Ратайчыцы, вул. С. Вирко, 61, будынак Ратайчыцкага сельскага клуба.

У межах: населеныя пункты Ратайчыцы, Выгнанка, Зарачаны, Калонія Кругель, Кругель, Трасцяніца, Шастакова.

Участак для галасавання №13

Цэнтр – вёска Мінкавічы, вул.Горкага, 68, будынак дзяржаўнай установы адукацыі «Баршчэўская базавая школа» (спартыўная зала).

У межах: населеныя пункты Мінкавічы, Баршчэва, Даўбнёва, Кусцічы, Мураўчыцы, Хацінава.

Участак для галасавання №14

Цэнтр – аграгарадок Войская, вул.Савецкая, 33/1, будынак Вайскоўскага сельскага Дома культуры.

У межах: населеныя пункты Войская, Лісоўчыцы, Перкавічы, Лускалы, Селяховічы, Задвараны.

Участак для галасавання №15

Цэнтр – вёска Мікалаева, вул.Паркавая, 5, будынак Мікалаеўскага сельскага клуба.

У межах: населеныя пункты Мікалаева, Сюлкі, Жылічы, Ліпна, Завадзькавічы, Бабічы, Зенькі, Робенка, Горы, Палінаўка, Багачы.

Участак для галасавання №16

Цэнтр – вёска Свішчова, вул.Леніна, 17, будынак дзяржаўнай установы адукацыі «Свішчоўская сярэдняя школа».

У межах: населеныя пункты Свішчова, Бучамль 1, Бучамль 2, Бучамль 3.

Участак для галасавання №17

Цэнтр – аграгарадок Дзмітровічы, вул.Школьная, 2, будынак дзяржаўнай установы адукацыі «Дзмітровіцкая сярэдняя школа».

У межах: населеныя пункты Дзмітровічы, Старышова, Бялёва, Сарава, Макавішча, Унучкі, Гарадзішча, Падомша, Панасюкі, Чвіркі, Стаўповіскі.

Участак для галасавання №18

Цэнтр – аграгарадок Хадасы, вул.Савецкая, 20, будынак дзяржаўнай установы адукацыі «Хадасоўская базавая школа».

У межах: населеныя пункты Хадасы, Галёнчыцы, Дашэвічы, Хваянаўка, Абрамава, Ражкоўка, Станьковічы, Агароднікі, Любашкі, Ганцэвічы, Галоўчыцы, Праходы, Заляшаны, Сінітычы, Янушы, Вялічкі, Церасіны, Асіннікі.

Участак для галасавання №19

Цэнтр – аграгарадок Камянюкі, вул.Пушчанская, 8, будынак Камянюцкага сельскага Цэнтра рамёстваў і культуры.

У межах: населеныя пункты Камянюкі, Белая, Вілы, Гвоздзь 1, Гвоздзь 2, Глыбокі Вугал, Яловы Груд, Гарошкаўка 1, Гарошкаўка 2, Занавіны, Ляцкія, Мшанкі, Пастухова Балота, Пашуцкая Буда, Падбельскія Агароднікі, Селішча Вялікае, Селішча Малое; воінская часць 2187; воінская часць 48684.

Участак для галасавання №20

Цэнтр – аграгарадок Навіцкавічы, вул.Школьная, 15, будынак дзяржаўнай установы адукацыі «Навіцкавіцкая сярэдняя школа».

У межах: населеныя пункты Навіцкавічы, Ступічава, Шышова, Лахавічы, Гулевічы, Клепачы, Яменка.

Участак для галасавання №21

Цэнтр – вёска Падбела, вул.А. Белайца, 16, будынак дзяржаўнай установы адукацыі «Падбельскі дзіцячы сад-пачатковая школа».

У межах: населеныя пункты Падбела, Хамуціны, Пашукі, Чарнакі.

Участак для галасавання №22

Цэнтр – вёска Воўчын, вул.Леніна, 34, будынак Воўчынскага сельскага Савета дэпутатаў.

У межах: населеныя пункты Воўчын, Катэра, Дубавое, Грымяча, хутар Грымяча, Вужыкі.

Участак для галасавання №23

Цэнтр – аграгарадок Навасёлкі, вул.Леніна, 1а, будынак Навасёлкаўскага сельскага Дома культуры.

У межах: населеныя пункты Навасёлкі, Вялічкавічы, Кастары, Сіўкі, Паніквы, Крынкі; воінская часць 2187.

Участак для галасавання №24

Цэнтр – аграгарадок Ставы, вул.Кукелка, 4, будынак Стаўскага сельскага клуба.

У межах: населеныя пункты Ставы, Агароднікі, Загарадная, Мельнікі, Рудавец, Орля; воінская часць 2187.

Участак для галасавання №25

Цэнтр – аграгарадок Агароднікі, вул.Кастрычніцкая, 3, будынак Агародніцкага сельскага Дома культуры.

У межах: населеныя пункты Агароднікі, Коладна, Хмялі, Вялікія Камарнікі, Світычы, Плянта, станцыя Вярба.

Участак для галасавання №26

Цэнтр – аграгарадок Макарава, вул.Спартыўная, 4, будынак Макараўскага сельскага Дома культуры.

У межах: населеныя пункты Макарава, Такары, Залессе, Зарэчча, Вулька, Кавалікі, Мачулішча; воінская часць 2187.

Участак для галасавання №27

Цэнтр – аграгарадок Расна, вул.Юбілейная, 1б, будынак Раснянскага сельскага Дома культуры.

У межах: населеныя пункты Расна, Вярхі, Забалацце, Лясок, Мыкшыцы, Чапялі, Чарнёва.

Участак для галасавання №28

Цэнтр – вёска Абяроўшчына, вул.Першамайская, 16/1, будынак дзяржаўнай установы адукацыі «Высока-Літоўскі яслі-сад».

У межах: населеныя пункты Абяроўшчына, Бардзёўка, Лумна, Тумін.

Участак для галасавання №29

Цэнтр – аграгарадок Пагранічная, вул.Савецкіх пагранічнікаў, 50, будынак дзяржаўнай установы адукацыі «Пагранічная сярэдняя школа».

У межах: населеныя пункты Пагранічная, Ваўковічы, Пясчатка, Сухадол; воінская часць 2187.

Участак для галасавання №30

Цэнтр – аграгарадок Белавежскі, вул.Школьная, 2, будынак дзяржаўнай установы адукацыі «Белавежская сярэдняя школа».

У межах: населеныя пункты Белавежскі (вуліцы Леніна, Школьная, Маладзёжная, Якуба Коласа, Набярэжная, Лясная, Першамайская, Кальцавая), Міневічы.

Участак для галасавання №31

Цэнтр – аграгарадок Белавежскі, вул.Леніна, 2, будынак Белавежскага Дома культуры.

У межах: населеныя пункты Белавежскі (вуліцы Камсамольская, Брэсцкая, Машэрава, Юбілейная, Сонечная, Паркавая, Пагранічная, Янкі Купалы), Кашчэнікі, Манчакі.

Участак для галасавання №32

Цэнтр – вёска Вярховічы, вул.Савецкая, 8, будынак Вярховіцкага сельскага Савета дэпутатаў.

У межах: населеныя пункты Вярховічы, Кунахавічы, Пабеда, Капылы.

Участак для галасавання №33

Цэнтр – вёска Каралін, вул.Цэнтральная, 57, будынак Каралінскага сельскага Цэнтра культуры і вольнага часу.

У межах: населеныя пункты Каралін, Ясінаўка, Бярозаўка, Сушкі.

Участак для галасавання №34

Цэнтр – аграгарадок Доўбізна, вул.Дзяржынскага, 16, будынак Даўбізнянскага сельскага Дома культуры.

У межах: населеныя пункты Доўбізна, Хлевішча, Альвус, Казімірава, Дварэц, Бушмічы; воінская часць 2187.

Участак для галасавання №35

Цэнтр – аграгарадок Каленкавічы, вул.Маладзёжная, 6, будынак Каленкавіцкага сельскага Дома культуры.

У межах: населеныя пункты Каленкавічы, Падбур’е, Радзевічы, Юўсічы.

Участак для галасавання №36

Цэнтр – вёска Амелянец, вул.Цэнтральная, 41/2, будынак Амелянецкага сельскага Дома культуры.

У межах: населеныя пункты Амелянец, Бобінка, Ваўкаставец, Дубраўцы, Сіпурка.

Участак для галасавання №37

Цэнтр – г.Высокае, вул.Камсамольская, 3, будынак Высокаўскага гарадскога Дома культуры.

У межах горада Высокае: вуліцы Беларуская, Бальнічная, Брэсцкая, Будзённага, Горкага, Зоі Касмадзям’янскай, Індустрыяльная, Карбышава, Каштанавая, Кірава, Камсамольская, Леніна (дамы №№ 6-10 па цотным баку, 1-49 па няцотным баку вуліцы), Матросава, Мяжэніна, Набярэжная, Арджанікідзэ, Піянерская, Пушкінская, Савецкіх пагранічнікаў, Савецкая, 17 Верасня, Хваёвая, 40 гадоў Кастрычніка, 60 гадоў Кастрычніка, 9 Студзеня, Ціхая, Фрунзе, Паўднёвая; завулкі Беларускі, Мяжэніна, Лугавы, 9 Студзеня, 17 Верасня.

Участак для галасавання №38

Цэнтр – г.Высокае, вул.Леніна, 83, будынак дзяржаўнай установы адукацыі «Высокаўская сярэдняя школа».

У межах горада Высокае: вуліцы Бяляева, Будзько, Вішнёвая, Гагарына, Заслонава, Крынічная, Леніна (дамы №№ 55-107 па няцотным баку, 12-66 па цотным баку вуліцы), Маладзёжная, Новая, Палявая, Пясчаная, Садовая, Сонечная, 7 Лістапада, Паўночная, Сацыялістычная, Свярдлова, Славянская, 1 Мая; завулкі Заслонава, Новы, 7 Лістапада.

Участак для галасавання №39

Цэнтр – г.Высокае, вул.Будаўнікоў, 12, будынак інтэрната КУШВП ЖКГ «Камянецкая ЖКГ».

У межах горада Высокае: вуліца Будаўнікоў.

Участак для галасавання №40

Установа аховы здароўя «Камянецкая цэнтральная раённая бальніца» (па адрасе: г. Каменец, вул. Чкалава, 33).

Участак для галасавання №41

Установа аховы здароўя «Камянецкая цэнтральная раённая бальніца» філіял Высокаўская гарадская бальніца (па адрасе: г.Высокае, вул.Савецкая, 80/1).

Участак для галасавання №42

Установа аховы здароўя «Туберкулёзная бальніца «Вярховічы» (па адрасе: в.Вярховічы, вул.Савецкая, 35).

Выконваючы абавязкі старшыні В.С.Кавальчук.

Кіраўнік спраў А.А.Жуковіч.

Добавить комментарий